Implantologia to dziedzina stomatologii, która wychodzi naprzeciw wygodzie pacjenta. Nie musi on martwić się o niedogodności związane z noszeniem protezy zębowej. Zamiast tego wszczepia mu się zastępujący korzeń zęba tytanowy implant, który dopełnia korona porcelanowa. Nie da się jednak ukryć, że dla osób niezwiązanych zawodowo ze stomatologią ta procedura kryje w sobie jeszcze wiele niewiadomych, które należy odsłaniać i tłumaczyć. Dzięki nam dowiecie się Państwo ile kosztuje implant zęba, a także z czego to wynika.

Przy obliczaniu faktycznego kosztu związanego z wszczepieniem implantów, warto od razu wziąć pod uwagę pewne niezbędne zabiegi towarzyszące. Nie obędzie się przecież bez wstępnej konsultacji (przynajmniej 100 zł) oraz pełnej diagnostyki trójwymiarowej (w granicach 350 zł). Pamiętajmy również, że jama ustna może wymagać dodatkowych zabiegów, takich jak podniesienie dna zatoki szczękowej albo regeneracja kości wyrostka zębodołowego. O ewentualnej konieczności dodatkowych działań specjalista poinformuje cię na podstawie oceny wyników badań.

W pierwszej kolejności trzeba zwrócić uwagę na system implantologiczny jakiego używa stomatolog. Ich ceny wahają się od 1800 do 4000 zł za implant, a składa się na nie wiele czynników, takich jak kraj pochodzenia czy zastosowana technologia.
Warto zauważyć, że w tym wypadku koszty wynikają również z faktu, że wszystkie systemy są do Polski importowane. Najpopularniejsze z nich pochodzą z Niemiec, Szwajcarii, Stanów Zjednoczonych, Izraela czy Korei. Do podstawowych wydatków należy także korona – za najtańszy wariant pacjent zapłaci nieco ponad 1500 zł, a za pełnoceramiczną około 2500 zł.

Jak widać niełatwo odpowiedzieć sobie na pytanie ile kosztują implanty zębów. Ceny standardowego zabiegu wszczepienia implantu zaczynają się od nieco poniżej 4000 zł, a kończą na dwukrotności tej kwoty. Przy tym nie zawsze należy decydować się na najtańszą opcję, podobnie jak niekoniecznie warto ślepo wierzyć w najdroższą. Kiedy chodzi o zdrowie, szczególnie ważne jest, aby dokładnie „odrobić lekcje” i podjąć mądrą decyzję po konsultacji z implantologiem.