Ciąża jest z jednej strony wielkim i najczęściej radosnym wydarzeniem w życiu kobiety z drugiej zaś staje się również obciążeniem dla organizmu. W końcu od momentu poczęcia dziecka organizm mamy musi odżywiać nie tylko ją ale również malucha. Wiele kobiet boi się korzystać z pomocy dentysty w trakcie ciąży po to by nie zaszkodzić dziecku. Niejednokrotnie decydują się na znoszenie dolegliwości związanych z bólem zębów. Jest to jednak błędna decyzja, bo pogarsza tylko stan chorobowy uzębienia co negatywnie wpływa na cały organizm, również dziecka.
 W naszym gabinecie każdą pacjentkę w ciąży otaczamy szczególną troską. Wiemy, jakie środki i zabiegi można w danej sytuacji stosować a jakie nie. Dobrze postawiona diagnoza sprawi, że każda z Pań będzie mogła cieszyć się zdrowym uzębieniem i nie martwić, że leczenie zaszkodzi dziecku. Każdy stan chorobowy zębów da się wyleczyć w sposób bezpieczny dla obojga. Jednak wizyta u dentysty wówczas, gdy dolegliwości się pojawiają to zdecydowanie za mało. W trakcie ciąży działa wiele czynników wpływających negatywnie na zęby.

 Dlatego warto systematycznie przynajmniej raz na trymestr udawać się do gabinetu dentystycznego na kontrolę uzębienia. Dzięki temu będą mogły być Panie spokojne o stan swoich zębów.