Choroby przyzębia gnębią nas równie często jak choroby samych zębów. Badania wykazały, że aż w 90 procentach mają one związek z odkładaniem się płytki nazębnej.Schorzeniom przyzębia towarzyszy stan zapalny dziąseł. Objawem łagodnego zapalenia jest zaczerwienienie brzegów dziąseł, obrzęk oraz krwawienie, szczególnie przy myciu zębów. Jeśli na szczoteczce pojawia się krew, trzeba wybrać się do dentysty. Nie leczone stany zapalne prowadzą do obsuwania się dziąseł, rozchwiania i wypadania zębów.

Główną przyczyną zapalenia dziąseł jest zaniedbanie jamy ustnej. Na zębach powstaje osad bakteryjny. Nie usuwany - twardnieje, zamienia się w kamień nazębny i podrażnia dziąsła. Źródłem stanów zapalnych jamy ustnej może też być wadliwy zgryz, podatność na infekcje czy brak witamin. Leczenie zapalenia dziąseł polega na stosowaniu płukanek antybakteryjnych, a w przypadku ostrego zapalenia lekarz zaleca kurację antybiotykową. Jednocześnie należy rozpocząć usuwanie płytki i kamienia nazębnego. Zabieg ten może wykonać tylko lekarz stomatolog.

Przed i po zabiegu ulgę w dokuczliwym bólu przyniesie smarowanie dziąseł preparatem Paradentosol firmy Elanda. Płyn ten zawiera nalewkę z szałwi, kłącza pięciornika oraz wyciąg z koszyczków rumianku. Kłącze pięciornika działa przeciwbakteryjnie i powstrzymuje krwawienie. Zawarte w nim garbniki działają ściągająco na błony śluzowe, likwidując ich obrzęk. Rumianek działa przeciwzapalnie, oczyszcza i łagodzi dokuczliwy ból. Szałwia łagodzi zapalenia jamy ustnej, działa dezynfekująco i ściągająco. Paradentosolem należy smarować dziąsła 2-3 razy dziennie, po posiłkach i przed snem. Lekarze zalecają stosowanie tego preparatu także przy aftach. To niewielkie, bolesne pęcherzyki, które występują na dziąsłach, języku i błonie śluzowej policzków i są objawem zakażenia wirusem opryszczki. Paradentosol jest dostępny w aptekach bez recepty.

 

Paradentosol płyn 45 ml
Producent: Elanda