- Czy wybielanie zębów jest bezpieczne? - Wybielanie zębów wykonane pod  opieką lekarza stomatologa jest całkowicie bezpieczne dla zębów i dziąseł.  Jedyną uciążliwością mogącą wystąpić po wybielaniu to przejściowa nadwrażliwość zębów, ustępująca zwykle po ok. 24 godzinach.

- Jak należy się przygotować do wybielania zębów? - Przed wybielaniem powinno się oczyścić zęby z kamienia i osadu.

- Czy są przeciwwskazania do wybielania? - Przeciwwskazaniem do wybielania są: cukrzyca, ciąża, okres karmienia, choroby przyzębia, alergia na utleniacze, glicerynę i żywice poliakrylowe, choroba Parkinsona, epilepsja, wiek poniżej 16 roku życia.

- Mam wrażliwe zęby, czy wybielanie pogorszy ich stan? - Miejsca wrażliwe należy zgłosić lekarzowi który powinien zabezpieczyć je tzw. "płynnym koferdamem".

- Czy próchnica zębów uniemożliwia wybielanie?  - Przed  rozpoczęciem wybielania należy zabezpieczyć ogniska próchnicy a ubytki należy wypełnić estetycznymi kompozytami dopiero po wybieleniu zębów.

- Czy plomby i korony zostaną wybielone? - Wybielone zostaną tylko zęby, natomiast plomby i korony nie zmienią koloru, dlatego wszelkie leczenie oraz wymianę wypełnień należy dokonać po wybielaniu (najwcześniej 14 dni od zabiegu).

- Jak długo utrzymuje się efekt wybielania? - Efekt wybielania utrzymuje się od około pół roku do 2 lat - jest to zależne od przyzwyczajeń żywieniowych, stopnia higieny jamy ustnej i uwarunkowań osobniczych. Po tym okresie zabieg można powtórzyć.

- Jak dbać o zęby po wybielaniu? - Po zabiegu wybielania obowiązuje tzw. 48 - godzinna biała dieta, w tym czasie należy wystrzegać się kawy, herbaty, papierosów, ciemnych soków i innych "kolorowych" napojów i pokarmów. Okres "białej diety" należy czasem wydłużyć do dwóch tygodni.