Niezależnie od tego jak bardzo dbają Państwo o swoje uzębienie co jakiś czas może pojawić się na nim osad lub kamień nazębny. Dlatego warto regularnie korzystać z usług gabinetu dentystycznego w celu usuwania płytki nazębnej. By odpowiedzieć na potrzeby naszych pacjentów, proponujemy skuteczną, nowoczesną i mało odczuwalną dla pacjenta, metodę scalingu.

W trakcie tego zabiegu kamień usuwany jest za pomocą specjalnego urządzenia zwanego skalerem. Metalowa końcówka  drgając z dużą częstotliwością, uderza w powierzchnię płytki, przyczyniając się do jej rozbicia.  Zabieg jest dużo dokładniejszy i delikatniejszy od tradycyjnego ręcznego usuwania kamienia. Pozwala dotrzeć do nawet najtrudniej dostępnych przestrzeni międzyzębnych.

W trakcie jego trwania dodatkowo specjalnym roztworem wodnym wypłukuje się pokruszone resztki płytki. Systematyczne jej usuwanie pozwoli Państwu utrzymać zęby w zdrowiu. Dla wygładzenia i wybielenia ich powierzchni można zdecydować się na wykonanie piaskowania, aby zaś zwiększyć poziom ich ochrony proponujemy na zakończenie lakierowanie fluorem.

 

             kamie_przed                  

             kamie_po