Jeśli na Państwa zębach pojawiają się osady, które powodują mało estetyczne przebarwienia, zapraszamy do naszego gabinetu w celu ich usunięcia za pomocą piaskowania zębów. Pojawiają się one często jako efekt oddziaływania substancji zawartych w kawie, herbacie, czerwonym winie oraz papierosach.

 

             piaskowanie_przed      piaskowanie_po

 

Piaskowanie zębów polega na oddziaływaniu, na ich powierzchnię wodą pod pewnym ciśnieniem. Zawiera ona czyszczące drobinki sody, które w trakcie zabiegu usuwają osad.  Mała średnica tych cząstek sprawia, że docierają do wszelkich nawet najmniejszych szczelin czy pęknięć.  W ten sposób każdy ząb jest dokładnie czyszczony. Największym atutem tego zabiegu oprócz jego skuteczności jest ograniczenie do minimum dyskomfortu pacjenta.

Po wykonaniu piaskowania zębów ich powierzchnia jest dużo gładsza a barwa jaśniejsza. Przez pewien czas po zabiegu należy wstrzymać się przed piciem wspomnianych wcześniej płynów oraz palenia papierosów tak by efekt piaskowania mógł się utrwalić. Piaskowanie jest idealnym przygotowaniem do lakierowania zębów fluorem.